MH music

Klavírní kroužky

HRA NA KLAVÍR (věk 3-6 let)

Kvarteto (3-5 let): délka lekce: 90 minut, max.4 děti (3-4, nebo 4-5 let)

Mini klavír (5-6): délka lekce: 60 minut, max.2 děti 

 

Video z ukázkové lekce v TOMTO ODKAZU.

 

Charakteristika:  

Skutečně! Hře na klavír se mohou věnovat již děti od 3 let. Právě v předškolním věku mají přirozenou touhu i velký potenciál získat a snadno si osvojit všechno nové. Navíc podle neurologických výzkumů vzniká 75% synapsí (propojů v mozku) právě do věku 7 let. I proto je vhodné začít s hrou na hudební nástroj v raném věku, protože v době nástupu do školy může Vaše dítě už s radostí hrát své oblíbené písničky. 

Nechceme z dětí vychovávat budoucí virtuóze. Naší snahou je rozvíjet jejich individuální talent a lásku k hudbě. Hra na klavír také výrazně zlepšuje koncentraci, paměť, matematickou představivost a motorické dovednosti.   

Rodiče nemusí mít doma klavír ani pianino. Můžeme jej zatím nahradit zvonkohrou, na kterou budeme často hrát. Pro děti je připravený každý týden bohatý 90 minutový program, během něhož se s klavírem zblízka seznámí. Délka, náplň jednotlivých lekcí i počet dětí je navrhnutý tak, aby odpovídal přirozenému způsobu učení v tomto věku.   

 

Náplň kurzu

  • Improvizace a kreativita - hra na klavír formou nápodoby pohybů lektorky, zkoumání možností nástroje, děti tvoří vlastní zvukové koláže a přirozeně získávají správné klavírní návyky.
  • Zpěv a pohyb - zpěv je cesta k hudebnímu - instrumentálnímu vyjádření a proto je nedílnou součástí lekcí zpěv lidových i umělých písní a zhudebňování básní a říkanek ve spojení s pohybem.
  • Stavba klavíru a tvorba tónu - děti hrají často na klavír, který má odkrytou vrchní desku a mohou tak sledovat pohyb mechaniky.
  • Základní klavírní úhozy - Učíme se formou hry tenuto, staccato a legato - rozvíjíme aktivní sluch a hudební představivost
  • Hra na zvonkohru - znalost tónů
  • Hra na klavír - orientace na klaviatuře - hra básniček a písniček špetičkou

 

Nástrojové vybavení a vyučovací pomůcky dodáváme!

 

Informace o volných místech od září 2016 budou zveřejněny v červnu!

 

 

MH Music - Individuální hudební kurzy v Praze, výuka hry na klavír © 2009-2016

 

redakční systém Clips Redakční systém design Vytvoření webu a webdesign

Partneři: MH INTERIER - design a realizace interiérů