MH music

Klavírní kroužky

Bicí-rytmika-Djembe (4-6 let)

Věk 3-5/ 4-6 let, počet dětí: 3-6

 

Charakteristika:

V tomto kroužku se děti setkají s etnickými hudebními nástroji, zejména s africkým bubnem-djembe. Rytmus je vlastní jakémukoli posluchači a muzikantovi všech žánrů. Je pilířem nejen pro hudbu, ale také tanec. V tomto kurzu budou mít malí muzikanti možnost zdokonalovat své přirozené rytmické cítění a vnímání. Cílem tohoto kurzu je společně i individuálně udržet jednoduchý rytmus a rozvíjet přirozené kvality malého hudebníka. 

Psychologové zjistili mnoha výzkumy, že hra na bicí nástroje snižuje u dětí agresivitu a napětí různého původu. Už v předškolním věku je prospěšné poskytnout dětem alespoň dvakrát týdně příležitost ke hře na rytmické bicí nástroje při různých rytmických hrách, tanci...

 

Rytmické činnosti v předškolním věku totiž pozitivně působí mj. na:

  • rozvoj pohybových schopností 
  • zdokonalování dovedností v oblasti hrubé i jemné motoriky (koordinace a rozsah pohybu, dýchání, koordinace ruky a oka apod.), ovládání pohybového aparátu a tělesných funkcí
  • rozvoj a užívání všech smyslů
  • rozvoj fyzické i psychické zdatnosti

 

Hudebně pohybová průprava, rytmizace a zpěv písniček, muzicírování, kolektivní hudební hry i individuální péče o každého malého bubeníka jsou základem našeho kurzu.

Ideální kurz pro každého malého muzikanta a rozvoj smyslu, který máme všichni, smyslu pro rytmus!

 

Náplň kurzu: 

  • Improvizace a kreativita - hra na rytmické nástroje, zkoumání možností hudebního vyjádření, děti tvoří vlastní zvukové koláže a přirozeně získávají sebevědomí v kolektivu.
  • Zpěv a pohyb - zpěv je cesta k hudebnímu - instrumentálnímu vyjádření a proto je nedílnou součástí lekcí zpěv lidových i umělých písní a zhudebňování básní a říkanek ve spojení s pohybem.
  • Hra na Djembe - děti se učí ovládat Djembe v jeho základním 2 tónovém rozpětí
  • Hra na zvonkohru - znalost tónů, hra melodie vybraných písní

 

Informace o volných místech od září 2016 budou zveřejněny v červnu!

 

 

 

MH Music - Individuální hudební kurzy v Praze, výuka hry na klavír © 2009-2016

 

redakční systém Clips Redakční systém design Vytvoření webu a webdesign

Partneři: MH INTERIER - design a realizace interiérů