MH music

Lektorka a autorka metodiky

Absolvované semináře a realizované akce

Rok 2016

 

Konference - Mensa pro rozvoj nadání 2016

V prostorách Parlamentu ČR probíhaly 23. února odborné přednášky o vzdělání a úspěšném rozvoji nadaných dětí, o identifikaci a diagnostice nadání, rozvoji dětí v předškolním věku i ukázky úspěšné praxe. 

Přednášeli např.: Doc. Mgr. Šárka Portešová,Ph.D. z FSS MU v Brně, PaedDr. Jiří Rozehnal z 8.ZŠ Frýdek-Místek, Ing. Tomáš Blumenstein předseda Mensy ČR, nebo Ing. Hana Kotinová o paměťových hrách, a další.

 

Rok 2015

 

Den otevřených dveří ve Školičce MH a ukázkové lekce klavírních kroužků

Neděle 15.listopadu patřila dětem ve věku 3-6 let! Nadšené děti si vyzkoušely hudební hry a soutěže. Zahrály si na všemožné hudební nástroje a hlavně na klavír i Djembe. Rodiče konzultovali hudební vzdělání svých dětí. 

 

Školení lektorek Walsdorfské školky Jeřabinka v Litvínově

Na konci září proběhlo úvodní školení lektorek, které započaly výuku našich hudebních kroužků Hra na klavír a Bicí-rytmika-Djembe v soukromé školce Jeřabinka. Školka se také stala oficiálním franchisantem se kterým úspěšně spolupracujeme! Podařilo se nám společně otevřít 6 kroužků s kapacitou 24 dětí hned v prvním roce!  

 

Slavnostní koncerty sále Strahovského klášteřa 20.dubna a 19. Prosince 2015

Děti mohly předvést své dovednosti rodičům v nádherných prostorách koncertního sálu Boženy Němcové ve Strahovském klášteře. Vynikající Hudební výkony našich dětí sklidily velké ovace!

 

Den plný her ve spolupráci s Mensou ČR 16.5.2015

SOBOTA 16.května 9:00-15:30

  • Ve spolupráci se SIG PARENT Mensy ČR a Centrem nadání o.s.

Den plný her se mimořádně vydařil! V sobotu 16.5. probíhalo ve Školičce klání v logických hrách, kvízech a hlavolamech. Vyzkoušeli jsme novinky mezi Smart hrami i aplikacemi na iPadu. Akce přilákala bezmála 100 náštěvniků nejen z Prahy, ale také z Hradce Králové nebo Aše! Rodiče konzultovali nadání svých děti s psycholožkami z Centra nadání o.p.s., nebo se informovali o dalších aktivitách jenž mohou rozvíjet talent a intelekt.

 

 

Rok 2014

 

Koncerty malých muzikantů v Café Mozart na Staroměstském náměstí

Café Mozart na Staroměstském náměstí je oblíbeným místem setkávání našich nadějných malých muzikantů. Rodiče si u dobré kávy vychutnali hudební představení svých dětí, které navštěvují klavírní kroužky nebo individuální hudební MH Music (5.května, 22.června, 24.listopadu, 11.prosince) - více v naší fotogalerii!

 

Konference Mensa - 13. března 2014

Jarní konference byla zaměřená na rozvoj nadání, vzdělávání a identifikaci nadaných dětí a Kluby nadaných dětí. Poslechli jsme si velké množství odborníků i praktiků v oblasti rozvoje nadání.

Program konference byl zaměřen na pedagogy ze základních i mateřských škol.Z důležitých témat konference nás nejvíce zaujala přednáška PaedDr. Jiří Rozehnala - Matematika podle profesora Hejného a přednáška MUDr. Ranko Rajoviće (tvůrce metody NTC Learning) - Jak rozvíjet přirozené schopnosti předškolních dětí.

Záštitu nad konferencí převzal poslanec Parlamentu ČR Mgr. Roman Sklenák.

 

Koncert v Open Gate 20. března 2014

Naši malí muzikanté navštívili ve čtvrtek 20. března prestižní školu OPEN GATE

Do školy v Babicích u Prahy se vydaly děti z obou poboček Školičky a Hudebních kurzů z Prahy i Teplic. Naše děti a rodiče si odnesli z akce mnoho krásných a inspirativních dojmů. Děti si před obědem zaplavaly v bazénu a ještě před koncertem jsme si za doprovodu páťáků ze ZŠ Open Gate prohlédli celý školní areál. Měli jsme opravdu vynikající publikum a pro děti byla tato akce velkou motivací do budoucna.

 

Den plný her s Mensou ČR 

Zábavné odpoledne pro děti od 3 do 10 let proběhlo v úterý 11. února ve Školičce MH. Vyzkoušeli jsme si nepřeberné množství Smart her, hlavolamů, hádanek, logických úkolů a záhad. Dále jsme se seznámili s novými vzdělávacími aplikacemi na iPadu od firmy Lipa Learning. 

Novinkou  byla malá šifrovačka pro školáky v areálu Školičky MH.

V průběhu akce bylo naplánováno také testování nadání dětí pod dohledem milých a zkušených psycholožek Centra nadání o.p.s. Mensa ČR má jistě po odpoledním testování IQ nějakého toho člena navíc.

Akci jsme pořádali ve spolupráci se SIG Parent Mensy ČR, Centrem nadání o.p.s. a Lipa Learning. 

 

 

Rok 2013

 

Koncert v kavárně Café Mozart na Staroměstském náměstí 

Na 17. prosince jsme pro Vás připravili Vánoční koncert malých muzikantů, který se uskutečnil v kavárně Café Mozart. Nezapomenutelný zážitek si můžete vychutnat prostřednictvím tohoto odkazu.

 

Den otevřených dveří - 27. listopadu 2013

Během dne otevřených dveří, který se uskutečnil ve středu 27. listopadu, jste se měli možnost seznámit s naším programem a lektory v jedinečných prostorách Školičky a Hudebních kurzů MH music na Praze 6 - Hanspaulce. 

Děti si vyzkoušely ukázkový program Chytrých hlaviček, ale také hudební soutěže a hry, které jsou součástí hudebních kroužků. Rodiče měli možnost vyzpovídat lektorky a získat podrobné informace o vzdělávacích aktivitách v jednotlivých kurzech. 

V 15 hodin proběhl Jam session Lukáše Pavlíka a od 15:30 ukázková lekce kurzu Hry na klavír pro děti od 3 let. Pod vedením paní ředitelky Magdaleny Halžové si děti i rodiče vyzkoušeli, že hra na klavír v předškolním věku přináší radost z hudby a velké možnosti. 

A hlavně! V 17 hodin začal Koncert malých muzikantů, kde své hudební dovednosti předvedli naši talentovaní žáčci! Fotografie z koncertu malých muzikantů zde...

 

Hudební den s dětmi z dětského domova - 20. listopadu 2013

S naším partnerem, organizací Bohatý sirotek, jsme na listopadovou středu 20.11. připravili pro děti z Dětského domova Dolní Počernice hudební exkurzi, kde měly možnost seznámit se s hudebními nástroji a strávit příjemné odpoledne s naším týmem lektorů.

Více se o našem Hudebním dni dočtete na stránkách www.bohatysirotek.cz.

 

Den plný her ve Školičce MH - 22. října 2013

V prostorách Školičky MH se uskutečnilo zábavné odpoledne věnované celým rodinám. Děti si s rodiči vyzkoušeli nepřeberné množství Smart her, hlavolamů, hádanek, vyplňovali pracovní listy a hráli logické hry na iPadu. 

V průběhu dne probíhalo také testování dětí a nejen pomocí IQ testů se odhaloval jejich talent a nadání...

Akci jsme pořádali ve splupráci se SIG Parent Mensy ČR a Centra nadání o.s. 
 

 

Rytíři na Hanspaulce? Všechno je možné...  9. září 2013

Nevšední zábavné odpoledne pro děti v podání neohrožených rytířů i krásných dam - soutěže, dobývání hradu, střelba z luku, ukázka šermu a hlavně ukázkové lekce hudebních kroužků pro děti od 3 let!


Akci pořádala: Bc. Magdalena Halžová, DiS. pro zvané hosty z řad klientů, pedagogů a přátel. 

 

 

Rok 2012

 

Masterclass Libora Nováčka 13. prosince

Čtvrteční odpoledne bylo pro učitele klavíru plné inspirativní pedagogické práce. Na teplické konzervatoři se konala Masterclass renomovaného pianisty Libora Nováčka, který svou kariéru začal právě na zdejší škole. Posluchači konzervatoře přednesli svůj repertoár a získávali rady pro svůj další umělecký růst.

 

Den otevřených dveří v Open Gate 21. listopadu

Byli jsme pozváni na den otevřených dveří nejprestižnější ZŠ a gymnázia v ČR OPEN GATE., která je financovaná The Kellner Family Foundation. Prohlédli jsme si areál školy a získali cenné informace o průběhu studia a přijímacím řízení. Na četné otázky nám odpovídali zástupci ředitele Petr Chára a Jiří Luka. Návštěva této školy je pro nás velmi zajímavou inspirací pro budoucí práci, protože filozofií Open Gate je nabídnout všem dětem, které projeví dostatečné nadání, možnost naplnit svůj potenciál. A to je i náš neskromný cíl.Chcete se zeptat na podrobnosti o studiu na této kolejní škole? Zeptejte se! 

 

Víkendový klavírní seminář - Litvínov 5. - 7. října 

Problematiku koncertního vystupování vedla Hana Vlasáková z Hochschule für Musik Dresden. Taťána Vejvodová ze ZUŠ I.Hurníka v Praze vedla ukázkovou lekci se svým žákem a paní Renata Fričová ze ZUŠ Neštěmice odpovídala na otázky týkající se zahraničních soutěží i metodického vedení žáků. Všichni byli průběhem semináře nadšeni!

 

Konzultace v Centru nadání o.s. - 30. srpna

Náslech v příměstském campu v Praze. Konzultace programu v Kroužku zábavné logiky. Výběr deskových her a činností v kurzech. 

 

Školení pro lektory Kroužku zábavné logiky - 20. června

Seminář vedl pan Václav Fořtík, který je autorem tohoto kroužku. Zakladatel Centra nadání o.s. a předseda Dětské Mensy ČR nám přednášel o vytváření kvízů, hádanek a hlavolamů. Vyzkoušeli jsme si nejnovější deskové hry zaměřené na rozvoj logického uvažování, paměťi, prostorové představivosti, ale také na spolupráci v kolektivu a odhadu uvažování druhého člověka. Přednáška se také zabývala různými testy inteligence a jejich podstatou. 

 

Návštěva Centra nadání o.s. - Malý šikula - 6. června

Náslech a spolupráce ve školce. Konzultace programu pro předškolní děti. Praktická ukázka didaktických her.

 

Seminář s profesorkou Dr. Marcelou Faflak, Konzervatoř v Teplicích - 23. dubna

Pedagožka vyučuje hru na klavír a hudební pedagogiku na Northern State Univerzity v Jižní Dakotě.
Program: Americké hudební školství, klavírní metodika, notové materiály, ukázka práce u klavíru. Dr.Falfak přijala také naše pozvání a navštívila Školičku. 

 

Seminář s Prof. MUDr. Cyrilem Höschlem, DrSc., FRCPsych.  - 18. dubna

Přednáška na téma Umění a věda se konala Pedagogicko psychologické poradně v Teplicích. Zabývali jsme se neurobiologickým podkladem krásy a evolučním významem umění. Lidské hraní (umění) má zásadní evoluční význam pro rozvoj schopností, empatie a sebereflexe jedince.
Návštěva pobočky Malého šikuly v Praze Měcholupech - Centrum nadáni o.s. - 29. března

Náslech a spolupráce ve školce. Konzultace programu pro předškolní děti. Praktická ukázka didaktických her. 

 

Konference Mensa pro škol(k)y - 16. března, Praha

Na konferenci se představili zástupci organizací, škol i rodičů, kteří mají zkušenosti s organizací vzdělávacích a volnočasových aktivit pro nadané děti. Konferenci uvedl předseda Mensy ČR pan Ing. Tomáš Blumenstein a přiblížil nám průběh Logické olympiády, manželé Fořtíkovi nás seznámili s dalšími možnostmi spolupráce škol a školek s Centrem nadání o.s. Kromě jiného jsme získali informace i materiály například k projektu Figurkové školky a objevili jsme novinky v oblasti vývoje deskových a smartphonových her. 

 

Rok 2011

Rozvoj rozumových schopností dětí - seminář v Centru nadání o.s.

Přednáška PhDr. Jitky Fořtíkové,Ph.D. o rozvoji rozumových schopností dětí se konala v Centru nadání o.s. v Praze v sobotu 3. prosince. Dále jsme získali podrobné informace o novinkách v oblasti didaktických a logických her. 

 

Víkendový klavírní seminář - Litvínov 

Seminář se konal 1.10. v dopoledních i odpoledních hodinách a vedli jej prof. Jitka Fowler Fraňková a Peter Toperczer.

 

Metodické centrum - Janáčkova akademie múzických umění v Brně

Zahájení čtyřsemestrálního studia (klavírní pedagogika, předškolní hudební metodika, psychologie, stylová interpretace, atd.) akreditovaný MŠMT - od září 2011

 

Centrum nadání o.s.

Návštěva letního soustředění Malého šikuly, které pořádá Centrum nadání o.s. (27. července, Praha) 
Program byl zaměřen na rozvoj rozumových i verbálních schopností dětí. Seznámily jsme se zblízka s velkým množstvím logických her, se způsobem práce s výjimečně nadanými dětmi a získaly inspiraci pro programy a kurzy v naší Školičce.

 

Alternativní program rozvoje grafomotorických dovedností

Vzdělávací kurz pořádaný Pedagogicko-psychologickou poradnou Ústeckého kraje se sídlem v Teplicích, Lípová 651/9.
Rozsah kurzu 8 hodin (21.4. a 28.4.2011)
Lektor: PaedDr. Jana Rodová

 

Rok 2010

Mensa NTC Learning I, II s akreditací MŠMT

Vstupní a metodické školení v novém projektu pro učitele předškolních zařízení. Pracuje se souborem technik a speciálně sestavených cvičení, které vedou ke zvýšení efektivity využívání kognitivních schopností u dětí v předškolním věku. Trénink je založený na poznatcích nejnovějších neurologických výzkumů mozku.

 

Víkendový klavírní seminář

Víkendový klavírní seminář konaný 2. 10. 2010 v Základní umělecké škole v Litvínově, který vedla prof. Alena Vlasáková (HAMU Praha, JAMU Brno)

 

MH Music - Individuální hudební kurzy v Praze, výuka hry na klavír © 2009-2016

 

redakční systém Clips Redakční systém design Vytvoření webu a webdesign

Partneři: MH INTERIER - design a realizace interiérů